Amazon Prime En İyi Filmler

Amazon Prime Video, yeni bir şey arıyorsanız, her ayın başında bir sürü film ekleniyor. Bu yazıda en iyi Amazon Prime Video orijinal filmlerinin tam listesini bulacaksınız.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Brad’in Durumu

Ben Stiller, bu komedi-dramda karşılaştırma ve kendinden şüphe etme düşüncelerinden rahatsız olan 47 yaşındaki Brad rolünde. Kâr amacı gütmeyen bir işi, sevgi dolu bir karısı (Jenna Fischer) ve üniversiteye gitmeye hazırlanan yetenekli bir oğlu (Austin Abrams) ile rahat bir hayatı vardır, ancak yine de kendini gösterişli ve kazançlı mesleklere sahip eski arkadaşlarla karşılaştırır. Bu içe dönük film son derece ilginç ve Stiller, alınmamış yollara takıntılı bir kahramanın övünmeyen, çoğu zaman küstah rolünü mükemmel bir şekilde somutlaştırıyor.

Amazon Prime En İyi Filmler
Amazon Prime En İyi Filmler

Mucize

Brian Selznick’in (The Invention of Hugo Cabret’i de yazan) genç yetişkin romanından uyarlanan bu film, farklı zaman dilimlerinde yaşayan ama benzer yolculuklar yapan iki çocuğun hikayesini anlatmak için koyu renk ve siyah beyaz arasında geçiş yapıyor. Biri annesini (Michelle Williams) kaybettikten sonra 1977’de kayıp babasını arayan yeni yetim Ben’dir. Diğeri ise 50 yıl önce sessiz bir film yıldızının (Julianne Moore) izini süren Rose’dur. Zamanla ayrılan yolları New York’ta kesişir. Yönetmen Todd Haynes’den gelen bu aile dostu film, macera ve çocuksu harikaları içinde barındırıyor.

Louis Wain’in Elektriksel Ömrü

İngiliz sanatçı, mucit, girişimci ve bakıcı Louis Wain hakkındaki bu biyografide Benedict Cumberbatch başrolde. 19. yüzyılın sonunda, bir sokak kedisini aldıktan sonra onu dünyaca ünlü yapan gerçeküstü kedi resimleri yapan bir adamı takip ediyor. Aynı zamanda kendi azalan akıl sağlığını da yansıtıyor gibi görünüyorlar. Cumberbatch’ten tipik olarak sürükleyici bir merkezi performansıyla iyi hissettiren bir drama olan bu sıcak portre, biraz düzensiz olsa bile, kaprislerle doludur.

Önerilen İçerik :   En Güzel Aşk Filmleri (Yerli ve Yabancı Liste)

Metalin Sesi

Sound of Metal, olağanüstü Riz Ahmed için en iyi film ve en iyi erkek oyuncu da dahil olmak üzere birçok Oscar adaylığı elde etti. (İki kategoride kazandı: en iyi ses ve en iyi film kurgusu.) Ne yazık ki işitme duyusunu kaybetmeye başlayan punk-metal davulcusu Ruben’i oynuyor. Ruben, uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele etmenin yanı sıra sağırlar topluluğundaki yeni hayatına yerleşmek ve Amerikan İşaret Dili öğrenmek zorunda kalır. Filmin çarpıcı ses tasarımı sizi Ruben’in sürükleyici hikayesine ve etrafındakilerin deneyimlerine kaptırıyor.

Geç Gece

Mindy Kaling’in yazıp başrolünde yer aldığı Late Night, reytingleri düşüşte olan ünlü bir haber programı sunucusunu konu alıyor. Beyaz erkek yazarının odasını sallamak için bir Hintli-Amerikalı kadın yazar tutar. Emma Thompson’ı gerçek hayattaki bir talk show sunucusuna dönüştürmek için bir tartışma yaparken asla vaaz vermeyin, Late Night The Devil Wears Prada’nın ipuçlarını içeren canlı bir komedi. Bu bile izlemek için sağlam bir sebep olmalı.

Frank Amca

Hayatında daha fazla Paul Bettany’ye mi ihtiyacın var? Tabii ki yaparsınız, özellikle WandaVision bittiğinde ve tozlandığından. 70’lerde eşcinsel bir adam ve yeğeni ve üniversite öğrencisi Beth (It filmlerinden Sophia Lillis ve I Am Not Okay With This) dahil olmak üzere ailesiyle olan ilişkisi hakkında geçen bir yol filmi olan Uncle Frank’i deneyin. İkili, bir cenazeye katılmak için Amerika’yı bir baştan bir başa geçer. Frank, ortağı Wally’nin (Peter Macdissi) yanına gelip gelmemesiyle boğuşur. Keskin kenarları olan bir komedi olan Frank Amca, sonunda sizi kesinlikle olumlu bir not bırakıyor.

Yarının Savaşı

Parklar ve Rekreasyon şovunda Chris Pratt’i sadece sevimli aptal Andy olarak tanıdığım bir zaman olduğuna inanmak zor. O zamandan beri, Guardians of the Galaxy, Jurassic World ve bu bilim kurgu gerilim filmi The Tomorrow War gibi filmlerde başrol oyuncusu olarak ortaya çıkan, kendini tam gelişmiş bir aksiyon yıldızı olarak kurdu. Filmde, gelecekten gelen zaman yolcuları, insanlığın uzaylılara karşı bir savaşı kaybettiğini paylaşmak için Dünya’yı ziyaret ediyor. Pratt, uzun süren ama muhtemelen bilim kurgu hayranlarını memnun edecek yoğun, aksiyon dolu bir özellik olarak, onlarla savaşmak için geleceğe taşınan diğerlerine katılıyor.

Önerilen İçerik :   Disney Plus'ta izleyebileceğiniz 10 harika animasyon filmi

Gecenin Genişliği

The Vast of Night, ilk yönetmen Andrew Patterson’dan akıllıca anlatılarla oynayan meraklı bir bağımsız bilimkurgu filmi. Uzun, kapsamlı çekimler, uzaylılara ait olabileceğini düşündükleri bir ses frekansını araştıran iki genç radyo çalışanının peşine düşüyor. Kendine özgü 1950’ler New Mexico ortamı ve radyodakilerin yumuşak tonlamalarıyla monologlar sunan karakterlerin tümü, tatmin edici bir getiri ile ürkütücü bir atmosfer yaratıyor.

YORUMLAR