Arkaya Boşalınca Hamile Kalınır Mı?

Arkadan seks yani anal seks, heteroseksüel çiftler arasında her zamankinden daha popüler. İster cinsel repertuarınızın bir parçası olsun, ister denemeyi düşündüğünüz bir şey olsun, anal ilişkiden hamile kalmanın mümkün olup olmadığını merak etmiş olabilirsiniz. Kısa cevap, yalnızca arkaya boşalma hamile kalmanın pek olası olmadığıdır. Bununla birlikte, doktorlar korunmasız anal ilişkiye asla bir doğum kontrol yöntemi olarak güvenilmemesi gerektiği konusunda uyarıyorlar.

Anal Seks Hamileliğe Yol Açabilir mi?

Heteroseksüel çiftler arasında korunmasız vajinal ilişki meydana geldiğinde, meni servikse yakın erkek boşalma noktasında salınır. Vajinal penetratif seks, sağlıklı, doğurgan çiftlere hamile kalma şansı verir.

Arkaya Boşalınca Hamile Kalınır Mı?
Arkaya Boşalınca Hamile Kalınır Mı?

Anal ilişki sırasında penis anal geçide girer. Korunmasız anal seks sırasında erkek boşalma noktasında, meni anüste birikebilir. Erkekten gelen boşalmanın %100’ü anüse giderse, kadının hamile kalamayacağını kesinlikle söyleyebiliriz.  Bunun nedeni, anüsün üreme organlarının hiçbiriyle bağlantılı olmamasıdır. Bununla birlikte, cinsel ilişki sırasında herhangi bir noktada herhangi bir meni vajinaya girerse hamile kalmak mümkündür. Bunun nedeni, vajinaya giren meninin potansiyel olarak servikse, rahme ve ardından yumurtayı döllemek için gidebilmesidir.

Anal sekste, ejakülatın bir kısmının yalnızca anüs içinde birikmemesi ve bir kısmının vajinaya girmesi mümkündür. Bu nedenle korunmasız anal seks doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmamalıdır. Ek olarak, vajinal penetratif seks olarak başlayan ve daha sonra anüse ilerleyen seks sizi hem hamilelik hem de enfeksiyonun yayılması riskiyle karşı karşıya bırakabilir. Bunun nedeni, pek olası olmasa da, ereksiyonun başlangıcında üretilen az miktardaki sıvı olan boşalma öncesi sıvıdan hamile kalmanın mümkün olmasıdır. Bu arada, anal ve vajinal penetratif seks arasında geçiş yapmak bakterileri yayabilir, bu nedenle ikisi arasında geçiş yapıyorsanız yeni koruma kullanmak önemlidir.

YORUMLAR