Bantla Duvar Boyama Teknikleri

Tavan/iç duvar boyası için veya bir duvarda köşelerde boya bandı kullanırken duvar bandı gereklidir. Bant, uygulamadan önce mümkün olduğunca köşeye eşit şekilde bantlanmalıdır. Bu, kuruma süresini 24 saat uzatacaktır. Üzerine bastırarak bandın sıkıca kapatıldığından emin olun. Şimdi boyamaya başlanmalıdır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Bandı Çıkarmadan Önce Boya Ne Kadar Kurur?

Dokunulduğunda kuru hissediyorsa, boyamadan sonra bandı çıkarmalısınız. Bir gecede, hala sakızlı hissediyorsa, bandı çıkarabilir ve çok daha sert ve güçlü hissettiğinde çıkarabilirsiniz.

Boyacı Bandını Kurumadan Önce mi Sonra mı Çıkarırsınız?

Boya kuruduktan sonra bandı çıkarıyorsanız, uygulamadan sonra genellikle birkaç saat sürer. Bandı çekerseniz, boyanın alkolü emmesi daha uzun sürer. En azından boya sertleşip nemli hale gelene kadar bekleyin.

Duvar Resminde Ne Tür Bant Kullanılır?

Maskeleme bandının (veya duvar bandının) yanı sıra, bu bant çok çeşitli genişliklerde mevcuttur ve ince ve yırtılması kolay bir kağıt ve son derece nefes alabilir bir yüzeye sahip bir yapışkan olarak gelir. öncelikle o bölgede boyanmayacak alanları boyamak için kullanılır.

Bantla Duvar Boyama Teknikleri
Bantla Duvar Boyama Teknikleri

Duvarlara Bant Yaptırmak Doğru mu?

Herhangi bir nedenle, bir veya iki kat yeni kat veriyorsanız, tavanınızı bir uçta düzeltmek veya uzatmak için duvar bandını kullanabilirsiniz. Masif duvar yüzeylerine uygulanmak üzere tasarlandığı göz önüne alındığında, hafif dekoru geçici olarak sabitlemek için güvenle kullanılabilir.

Bandı Çıkarmadan Önce Boyanın Tamamen Kurumasına İzin Vermelisiniz?

Bandı çıkarmadan önce boyanın kurumasını bekleyin, böylece boya üzerinde hiçbir iz kalmasın. Üretici tarafından onaylandıktan sonra boyanın kuruma süresi test edilebilir. Bandın kenarının, macun bıçağı veya tıraş bıçağı seviyesinin hemen altında kesildiğinden emin olun. Sonuç olarak artık boyayı bantla yukarı çekemeyecek veya boya hattı boyunca çatlatamayacaksınız.

Bandı Açık Bırakmak Ne Kadar Uzun?

Çoğu markada, boya bandı 14 gün içinde tamamen kuruduktan sonra boya yüzeyiyle birlikte çıkarılmalıdır. Ancak boyama yaparken (uygulamadan yaklaşık bir saat sonra), çıkarmak için birkaç dakika beklemek isteyebilirsiniz. Duvar bandı hemen çıkarılmazsa duvara zarar verebilir; sonuç olarak duvarda yapışkan bir iz bile bırakabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   2023 Perma Modelleri ve Fiyatları

Boyacı Bandını Islak veya Kuruyken Çıkarmak Daha İyi mi?

Taze yüzlü bir projeden bandı kesmek için iyi bir zamanlama seçmek, genellikle dokunacak kadar kurumadan öncedir. Boya hala yapışkan boyadan kurtulmazsa, boyayı çıkarmak için bandı aşağı çekin. Bandı geri çekmeden önce sert ve kuru hissedene kadar bekleyin.

Dikkate Alınması Gerekenler

Çoğu boya bandı benzer görünse de, hepsi eşit yaratılmamıştır. Özel projeniz için en iyisini satın aldığınızdan emin olmak için zaman ayırmanız önemlidir. Düşünülmesi gereken en önemli faktör, ister büyük bir projeniz olsun ister ne zaman bitireceğinizden emin olamadığınız için kasetinizin ne kadar süreyle yapıştırılması gerektiğidir. Bu önemlidir, çünkü kasetinizi önerilen zaman çerçevesinin üzerinde bırakırsanız, yapıştığı malzemeyi kaldırabilir veya temizlemek için yapışkan kalıntılar olabilir. Neyse ki, çoğu bant, ambalaj üzerinde ne kadar etkili olacaklarına dair net bir göstergeye sahip olacak.

Kaseti içeride mi yoksa dışarıda mı kullanacağınızı da düşünmelisiniz. Dış bantlar genellikle içeride de kullanılabilirken, dışarıda kullanıyorsanız kesinlikle özel bir dış bant seçmek istersiniz. Dış mekan bantları genellikle tuğla veya sıva gibi kaba dokularda kullanım için en iyisidir.

YORUMLAR