Sim Kart Okunmuyor Sorunu Nasıl Çözülür? (Kesin Yöntem)

Android cihazınızı kullanırken sık sık Sim Kart Okunmuyor hatasıyla karşılaşmış olabilirsiniz. Bu hata, kullanıcıyı herhangi bir telefon görüşmesi veya mesaj yapmaktan alıkoyduğu için can sıkıcı bir şekilde sinir bozucudur. Bu makalede, Android cihazınızda bir sim kart algılanmadığında düzeltmenin 5 yolunu öğreneceksiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Sim Kart Okunmuyor Çözümü

Akıllı Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Yeni bir sim kart satın aldıysanız ve onu cihazınızda bulunan eski kartla değiştirdiyseniz, yeni sim’i doğru şekilde tanımlayıp yapılandırmak için cihazınızın yeniden başlatılması gerekir. Android akıllı telefonunuzu yeniden başlatmak için bu basit adımları izleyin.

 1. Güç Menüsünü görene kadar cihazınızdaki güç düğmesine uzun basın.
 2. Cihazınızı yeniden başlatmak için Yeniden Başlat/Yeniden Başlat üzerine dokunun.

Sim Kartı Temizleyin ve Ayarlayın

Bazen sim kartın altın yüzeyinde biriken kir ve toz ya da sim kartı yuvasına yanlış yerleştirme, cihazın sim kartı okumasında sorun yaratır. Sim’in yuva içinde düzgün çalıştığından emin olmak için sim tepsisini çıkarın ve sim kartın altın tarafını temizleyin. Ek olarak, sim’in tutucunun içine boşluk bırakmadan düzgün bir şekilde yerleştirildiğinden emin olun.

Sim Kart Okunmuyor

Sim’i Çıkarın/Yeniden Yerleştirin ve Sim Kart Tutucunuzu Test Edin

Cihazınız sim kart yok hatası veriyorsa mevcut sim kart veya cihazınızda bulunan sim kart sahibi zarar görmüş olabilir. Bu basit adımları takip ederek sim kartınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

 1. Sim çıkarma pimini kullanarak Sim Kart Tutucu tepsisini açın.
 2. Mevcut sim kartınızı çıkarın.
 3. Başka bir sim kartı alın ve sim kart tutucu tepsisine yerleştirin.
 4. Tepsiyi kapatın ve sim’in telefonunuzda çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
 5. Diğer sim çalışıyorsa, önceki sim kartınızla ilgili bir sorun olabilir.
 6. Diğer sim kart çalışmıyorsa, sim kart sahibinizle ilgili bir sorun olabilir.
Önerilen İçerik :   Hepsiburada, Premium Abonelik Servisini Kullanıma Sundu!

Uçak/Uçuş Modunu Değiştir

Bazen ağ hücresi alımıyla ilgili bir sorun veya sorun sim kart yok hatasına neden olabilir. Bunu düzeltmek için Uçak/uçuş modu gerçekten yardımcı olabilir. Açmak, tüm yayınları ve hücre alımını engeller ve devre dışı bırakır. Aynısını yapmak için bu adımları izleyin.

 1. Yukarıdan aşağı kaydırarak cihazınızdaki Bildirim Panelini açın.
 2. Bildirim Tepsisini Genişletin ve Uçak/Uçak Modunu Açın.
 3. Cihazın hücre ağı alımını etkinleştirmesine ve yeniden yapılandırmasına izin vermek için Uçak/Uçak Modunu Kapatmak için tekrar dokunun.

Ağ Ayarlarınızı Sıfırlayın

Mevcut bir hata veya birikmiş önbellek dosyaları, cihazınızdaki ağın anormal şekilde davranmasına neden olabilir. Bu bazen akıllı telefonunuzda sim kart yok hatası oluşmasına neden olabilir. Bunu düzeltmek için ağ ayarlarınızı manuel olarak sıfırlamanız gerekir. Aynısını yapmak için bu basit adımları izleyin.

 1. Android akıllı telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Arama çubuğuna Sıfırla yazın ve Ara’ya dokunun.
 3. Arama sonuçlarından Mobil Ağları Sıfırla’yı bulun ve açın.
 4. Mevcut tüm ağ yapılandırmalarını kaldırmak ve yenisini ayarlamak için Ayarları Sıfırla üzerine dokunun.

Bu makalede, Android akıllı telefonunuzdaki Sim Kart Okunmuyor hatasını gidermenin ve düzeltmenin 5 yolunu öğrendiniz. Bu makale bu sorunu çözmenize yardımcı olduysa, Beğen düğmesine basın ve bunu arkadaşlarınızla paylaşın. Ayrıca, bunun gibi daha fazla sorun giderme yazı için bizi takip etmeye devam edin.

Aralık 29, 2023

Evaporatör

YORUMLAR