Tam Ekran Yapma Tuşu – Oyunu Nasıl Full Screen Yapılır?

Bilgisayarlar, deneyiminizi kişiselleştirmek için size birçok seçenek sunar. Bunlar arasında temaların değiştirilmesi, menülerin yeniden düzenlenmesi, yazı tipi seçimi vb. sayılabilir. Bu seçenekler kullandığınız işletim sistemine bağlı olsa da, çoğu aynı zamanda en sevdiğiniz görüntüleme modunu seçmenizi sağlar. Klavyenizdeki bir veya iki tuşa basarak tam ekrana geçebilir ve daha fazla görünürlük elde edebilirsiniz. Bir kısayolu nasıl kullanacağınızı ve tam ekran nasıl geçeceğinizi öğrenmek istiyorsanız doğru yere geldiniz. Bu makale, dört farklı işletim sistemi için tam ekran klavye kısayollarını ele alacak ve neden çalışmayabileceklerini açıklayacaktır.

Tam Ekran Klavye Kısayolu Windows 10

Windows 10’da tam ekrana geçmek için iki klavye kombinasyonu vardır. Hangisini kullanacağınız, çalıştırdığınız uygulamaya veya programa bağlıdır. Çoğu uygulama ve oyun için standart Alt+Enter kombinasyonunu kullanabilirsiniz. İki düğmeyi aynı anda basılı tutmanız yeterlidir; uygulamanız/oyununuz otomatik olarak tam ekrana geçecektir. Tam ekran modundan çıkmak istiyorsanız aynı kombinasyonu kullanın.

Tarayıcılarda tam ekran moduna geçmek biraz farklıdır. Bu durumda klavye kısayolu, bilgisayarınıza bağlı olarak F11 veya Fn+F11’dir. Tam ekran modu, içeriğinize odaklanabilmeniz için adres çubuğunu ve üstündeki her şeyi gizleyecektir. Tam ekran modundan çıkmak için aynı kısayolu kullanın. Her iki kısayolu da denediyseniz ve yine de tam ekran moduna geçemiyorsanız, başka bir yol denemeniz gerekir. Bazı uygulamalar ve oyunlar bu kısayolları desteklemez, bu nedenle ekran ayarlarına erişmeniz gerekir. Tam ekran modu genellikle “ekran modu” veya “ekran modu” olarak adlandırılır. Son olarak, bazı uygulama ve programların tam ekran modunda görüntülenemediğini unutmayın. Bu gibi durumlarda, bunu değiştirmek için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur.

Tam Ekran Yapma Tuşu - Oyunu Nasıl Full Screen Yapılır?
Tam Ekran Yapma Tuşu – Oyunu Nasıl Full Screen Yapılır?

Tam Ekran Klavye Kısayolu Mac

Dikkat dağıtıcı şeyleri engellemek ve belirli içeriğe odaklanmak istiyorsanız, Mac’inizde tam ekran modunu kullanmak iyi bir fikir olabilir. Bunu yapmanın hızlı ve kolay bir yolunu arıyorsanız Command+Control+F klavye kısayolunu kullanabilirsiniz. Bu kısayolun çalışması için programın veya uygulamanın içinde olmanız gerektiğini unutmayın. Tam ekran modundan çıkmak için aynı kısayolu kullanabilirsiniz. Klavye kısayolu çalışmıyorsa, uygulamanın veya programın sol üst köşesindeki yeşil daireye basmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca uygulamanın menüsündeki “Görüntüle” seçeneğine erişebilir ve “Tam Ekrana Gir”i seçebilirsiniz. Bazı uygulamaların tam ekran modu olmadığını hatırlamak önemlidir. Köşedeki yeşil daireyi göremiyorsanız ve tam ekran seçeneği griyse bu durum söz konusu olabilir.

Önerilen İçerik :   Oyun Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri

YORUMLAR