Instagram Story Gizlice Bakma Nasıl Yapılır? (Kesin Yöntem)

Instagram, en sevdiğiniz resmi paylaşmanıza izin veren bir platformdur. Instagram’da içerik paylaştığınızda, insanlar yüklediğiniz içeriği beğenebilir, yorumlayabilir ve paylaşabilir. Instagram özet akışınızda gezinmek, arkadaşlarınızın ne tür şeyler yaşadığına bağlı olarak sizin için iyi veya kötü bir deneyim olabilir.

Instagram’da yalnızca resim gönderebilir, gönderi paylaşabilir ve video yükleyebilirsiniz. Artık hikayeleri de yükleyebilirsiniz. Hikayeler, insanların bir videoyu veya yaptıklarını çekmesine ve ardından arkadaşlarının görmesi için hikayelerine yüklemesine olanak tanıyan bir özelliktir. Şu anda ilginç bir şey yapmıyorsanız, hikayenize eski bir fotoğraf veya video bile yükleyebilirsiniz. Tüm hikayeleriniz Instagram’ın üst kısmında düzenlenmiştir ve hikayeleri tek tek izleme veya hikayelerin sağına dokunarak sürekli izleme seçeneğiniz vardır – bu, mevcut hikayenin bitmesini beklemek zorunda kalarak bir sonraki hikayeye geçmenizi sağlar.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Birinin Instagram Hikayesini Onlar Bilmeden Nasıl İzlersiniz?

Yanlışlıkla birinin hikayesini izlediyseniz ve onu izlediğinizi bilmelerini istemiyorsanız, bu sizi garip bir duruma sokabilir. Veya birinin hikayesini görmek için can atıyor olabilirsiniz ama onların bilmesini istemiyorsunuz. Birinin hikayesini görüntülediğinizde, hikayesini görüntüleyen kişilerin listesinde adınız belirir. Bir hikayeyi onlar bilmeden izlemek için ya kendinizi listeden çıkarmanız ya da ilk etapta listede yer almamanız gerekir.

Instagram

Uçak Modu

Birinin hikayesini bilmeden izlemenin ilk yolu, telefonunuzu Uçak moduna almaktır. Telefonunuz uçak modundayken cihazınız internete bağlı olmayacak ve bu nedenle Instagram, birinin hikayesini görüntülediğinizi kaydedemeyecek. Bunun çalışması için, cihazınızı Uçak moduna geçirmeden önce tüm hikayelerinizi yüklediğinizden emin olmanız gerekir.

Onlardan habersiz izlemek istediğiniz hikaye yüklendikten sonra telefonunuzu uçak moduna alıp hikayeye dokunup izlemeniz gerekiyor. Artık telefonunuzu uçak modundan kapatabilirsiniz ve kişi hikayesini izlediğinizi anlayamaz. Telefonunuzu uçak modundan çıkarmadan önce Instagram uygulamasını kapattığınızdan emin olun.

Önerilen İçerik :   SMM Panel | En Kaliteli Sosyal Medya Takipçi Paneli SMMXL

Yarım Kaydırma

Bilmeden izlemek istediğiniz kişinin hikayesinden önceki hikayede, yarım kaydırma yapabilirsiniz. Bu, bir önceki hikayeden bir sonraki hikayeye bırakmadan sağa kaydırdığınız zamandır. Bu, bir sonrakini görüntülerken hala bir hikaye olduğunuz anlamına gelir. Ancak, parmaklarınızı bırakmadığınız için Instagram, o kişinin hikayesini tam olarak izlemeye kararlı olmadığınızdan, o kişinin hikayesine ilişkin bir görüş kaydedemez.

Bu, yalnızca hikayeleri bir video değil de bir fotoğraf olduğunda işe yarar. Eğer bu bir fotoğrafsa, ekranı elinizden bırakmadan hemen hemen her şeyi görebilirsiniz. Bu bir videoysa, yalnızca küçük resmi görebileceksiniz, bu da parmaklarınızı bırakmadığınız sürece videoyu izleyemeyeceğiniz anlamına gelir. Bu durumda, videoları izlemenize izin verecek başka bir yöntem kullanmanız gerekecek çünkü bu yalnızca fotoğraflar için işe yarar.

Başka Bir Hesap Kullanın

Kimliğinize dair hiçbir izi olmayan bir yakıcı hesabınız varsa, bunu insanların IG hikayelerini izlemek için kullanabilirsiniz ve onlar asla sizin olduğunuzu söyleyemezler. Hesapları herkese açıksa, yazıcı hesabınızı kullanmak kolaydır ve hikayelerini istediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz. Ancak hesapları gizliyse, IG hikayelerini anonim olarak görüntülemek için onları takip etmeniz ve kabul edilmeniz gerekir.

Bunun anahtarı, hesabın arkasındaki kişi olduğunuzdan şüphelenmedikçe, hem kişisel hesabınızı hem de bu brülör hesabını birbirine bağlayan kesinlikle hiçbir şey olmamasıdır. Burada fark edilmesi gereken başka bir şey de, eğer o kadar çok takipçisi yoksa ve bilinmeyen bir brülör hesabının onları takip etmeden hikayelerini izlediğini fark ederlerse, birinin onları takip ettiğini bildikleri için bu onları engellemeye yönlendirebilir.

YORUMLAR