Pin ve Puk Kodları Nasıl Kırılır?

Kilit açma kodu ile PIN/PUK arasındaki farktan emin değil misiniz? Üzülmeyin! Telefonunuzda görüntülenen mesaj “PIN Girin” ise ve doğru şifreyi girmek için 3 deneme hakkınız varsa, o zaman sim kartınızın şifresini girmeniz gerekir. Bu, sizin tarafınızdan belirlenen 4 haneli bir koddur. Genellikle varsayılan PIN 0000’dır, ancak bunu değiştirmiş olabilirsiniz. Bu, Ağ Kilit Açma Kodu değildir. Sağladığımız Şebeke Kilit Açma Kodu, orijinal sağlayıcıdan (telefonunuzu orijinal olarak satın aldığınız) farklı başka bir şebeke sağlayıcıyla kullanabilmeniz için telefonunuzun kilidini açmanıza yardımcı olur. 3 defa yanlış şifre girerseniz telefonunuz, SIM kartın orijinal paketinde bulunan PUK kodunu soracaktır. Eğer sizde yoksa servis sağlayıcınızı arayıp size PUK kodunu göndermelerini isteyebilirsiniz.

PUK kodu, Kişisel Kilit Açma Anahtarı olarak da bilinir ve tıpkı cep telefonlarımız için güvenlik kodlarımız ve pinlerimiz olduğu gibi, bu da sim kartlarımız içindir. Sim kartlarımızın her birinin kendine özgü PUK kodları vardır. Siz veya bir başkası arka arkaya üç kez yanlış pin kodu girerse, PUK kodları telefonunuzun kilidinin açılmasına yardımcı olur. PUK kodu olmadan sim kartınızın kilidini açmak mümkün değildir, bu nedenle temel olarak kendi sim’inizin kişisel kilit açma anahtarını bilmeniz gerekir.

Pin ve Puk Kodları Nasıl Kırılır?
Pin ve Puk Kodları Nasıl Kırılır?

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

SIM Kartınızın PUK Kodunu Bulmanın 3 Yolu

Çoğu insan bu kodlar hakkında pek bir şey bilmiyor ve ayrıca onları nereden alacaklarını da bilmiyorlar. Yani, siminizin PUK kodunu da öğrenmeye çalışıyorsanız, doğru yerdesiniz, doğru makaleyi okuyorsunuz. Bugün, pin kodunuzu unutursanız ve telefonunuz kilitlenirse, kodu alabileceğiniz ve kullanabileceğiniz bazı temel yolları not edeceğiz.

1: Sim Kartın Ambalajına Bakın

Çoğumuz sim kartımızı çıkardıktan sonra paketini çöpe atıyoruz ve bu büyük bir hatadan başka bir şey değil çünkü o paketin içinde gerekli bazı bilgiler var, özellikle üzerinde PUK kodunuz yazıyor. Sim kart paketinizin arkasında yazılı bir PUK kodu vardır ve bunu saklarsanız, PUK kodunuzu almak için başka seçenekler aramanıza gerek kalmaz.

Önerilen İçerik :   Marş Motoru Arızası Nedir, Nasıl Anlaşılır?

2: Mobil Operatörünüzün Web Sitesini Kontrol Edin

Hemen hemen her iyi cep telefonu şirketinin, cep telefonunuzla ilgili tüm bilgileri alabileceğiniz bir mobil operatörün web sitesi vardır . Siteye giriş yapmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz yeterlidir ve ardından yönergeleri izleyerek kolayca PUK kodunuza ulaşabilirsiniz.

3: Şebeke Operatörünüzü Arayın

Yardım hattının temel amacı budur; şebekeniz veya telefonunuzla ilgili herhangi bir sorununuz varsa size yardımcı olabilirler. Öyleyse, PUK kodunuzu almak istiyorsanız, neden yardım hattını arayıp şebeke operatörünüzden sormuyorsunuz? Şebeke operatörünüz, telefonunuzla ilgili her ayrıntıyı bilir ve hemen hemen tüm sorunlarınızı kısa sürede çözebilir. PUK kodu için başka bir telefondan operatörü arayıp kimliğinizi tanıtabilirsiniz, kimliğinizi belirledikten sonra karşılaştığınız sorunu ve PUK koduna ihtiyacınız olan cep telefonu numaranızı anlatmalısınız.

Yukarıda PUK kodunuzu almanın üç temel yolundan bahsetmiştik ve bunların tümü tüm cep telefonu cihazlarınızda geçerlidir. iPhone ya da android sahibi olmanız farketmez, bu yöntemleri kullanarak PUK kodunuzu hepsinde bulabilirsiniz.

Aralık 29, 2023

Evaporatör

YORUMLAR