Sucuk Yemenin Faydaları

Sucuk, uzun raf ömrüne sahiptir. Kendine has kokusu ve lezzeti bulunan bu yiyecek kimi yörelerde farklı yapılır. Üretici firmalar çeşitli sucuklar üretir ve sunmaktadır.

  • Proteinle doludur

Vücudunuzun hücre yapmak ve onarmak için proteine ​​ihtiyacı vardır. Protein ayrıca enfeksiyonla savaşmaya, kasları oluşturmaya ve kasılmaya, vücut sıvılarını dengede tutmaya, kan pıhtılaşmasına ve vücutta yağ, vitamin, mineral ve oksijen taşımaya yardımcı olur. Protein ihtiyaçları vücuttan vücuda değişir, yaşa, aktivite düzeyine ve bir dizi faktöre göre değişir. Ancak, genellikle kalori alımınızın %10-35’inin protein olması önerilir.

  • B vitamini bakımından yüksektir

B vitaminleri sağlığınız için gereklidir. Karbonhidratlardan ve yağlardan enerjiyi serbest bırakmaktan amino asitleri parçalamaya ve oksijen ve enerji içeren besinleri vücutta taşımaya kadar çeşitli enzimlerin işlerini yapmasına yardımcı olurlar. Anemiyi önlemeye, kolesterolü düşürmeye, artriti hafifletmeye, beyin işlevini artırmaya, cildinizi, saçınızı ve gözlerinizi iyileştirmeye yardımcı olabilirler.

  • Selenyum yüksektir

Selenyum, sağlığınız için hayati önem taşıyan bir besindir. Üreme, tiroid fonksiyonu, DNA üretimi ve vücudu serbest radikal hasarından korumak için önemlidir. Bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir ve kalp hastalığı riskinizi azaltabilir.  Domuz eti ve sığır eti, özellikle yenileyici meralarda yetiştirildiğinde bol miktarda selenyum içerir. Bir porsiyon sucuk, önerilen günlük değerin %27’si olan en az 15 mcg selenyum içerir.

  • Demir içerir

Demir önemli bir mineraldir. Kırmızı kan hücresi fonksiyonunu destekleyen hemoglobin üretimi için önemlidir. Ek olarak demir, kaslarınızın oksijen depolamak için kullandığı ve tüm kas fonksiyonu için gerekli olan bir protein olan miyoglobinin bir bileşenidir. Sucuk, günlük önerilen değerin yaklaşık %8’i olan yaklaşık 1,3 mg demir içerir.

Sucuk ve pastırma gibi ürünler sipariş vermek istiyorsanız https://www.sarkoyciftlik.com.tr/ sitesinden hızlı bir şekilde sipariş verebilirsiniz.

Şubat 22, 2024

Güç  Kaynağı

YORUMLAR