Workaway Nedir? Workaway ile Dünyayı Gezmek

Yurtdışına seyahat etmek istiyor, ancak gönüllülük ve belirli bir alanı tanımaya odaklanan daha sürükleyici bir deneyim mi istiyorsunuz? Dünyanın çeşitli yerlerine geziler düzenlemeye yardımcı olan birçok program var, ancak seyahat tarzınıza uygun, genellikle yemek ve konaklama karşılığında bir deneyim bulmanın bir yolunu arıyorsanız, Workaway iyi olabilir. Workaway, çiftliklerde çalışarak, plaj temizliği yaparak ve hatta dil okullarında yardım ederek onlara geri verirken, kendinizi yurtdışındaki bir topluluğa tamamen sokmanıza izin verir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Workaway Nedir?

Workaway, bir profil oluşturmanıza, doğrulanmış Workaway ev sahiplerine göz atmanıza ve dünyanın her yerindeki ülkelerde gönüllü deneyimler bulmanıza olanak sağlayan bir web sitesidir. Workaway’i kullanmak, yalnızca ziyaret etmek isteyebileceğiniz bir yerde deneyimler bulmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda topluluktaki diğer Workaway’lerle bağlantı kurmanızı da sağlar.

Amaç, ziyaret ettikleri topluluklara geri vermek isteyen gezginler için dünyayı görmelerini sağlarken bir platform sağlamaktır. Genel olarak, bir Workawayer’dan beklenti, yiyecek ve barınma karşılığında günde yaklaşık beş saat çalışmaktır. Workaway’in herhangi bir deneyimi kendi başına organize etmediğini ve siteleri aracılığıyla bağlantı kurmanıza yardımcı olmanın ötesinde bir destek ağı görevi görmediğini belirtmek önemlidir.

Workaway, varış noktanıza ve varış noktanızdan seyahat rezervasyonu yapmanıza veya gitmek istediğiniz ülkeyi ziyaret etmek için vizeye ihtiyacınız varsa vize konusunda yardımcı olmaz. 415.118 incelemeye göre, Workaway deneyimleri kullanıcıları ve ev sahipleri tarafından ortalama 4,9/5 olarak derecelendirilmiştir. Bu notun Workaway’in kendisinden ziyade bireysel incelemelerden geldiğini unutmayın, bu nedenle herhangi bir şey taahhüt etmeden önce bireysel incelemeleri okumak yine de önemlidir!

Workaway Nedir? Workaway ile Dünyayı Gezmek
Workaway Nedir? Workaway ile Dünyayı Gezmek

Workaway’de Ödeme Alıyor Musunuz?

Yukarıda belirtildiği gibi, tipik Workaway deneyimi para yerine yemek ve konaklama karşılığında olacaktır. Sağladığınız hizmetler için ödeme önerebilecek bazı ev sahipleri vardır, ancak bu Workaway’e katılmanın zorunlu bir parçası değildir. Ödeme için katılmakla ilgileniyorsanız, aynı sayfada olduğunuzdan emin olmak için seçtiğiniz ev sahipleri ile samimi bir şekilde konuştuğunuzdan ve ödemenin söz konusu ev sahibi ile bir seçenek olup olmadığını iki kez kontrol ettiğinizden emin olun. Workaway deneyimlerinin büyük çoğunluğu ücretsiz.

Önerilen İçerik :   Bütçenize Dost Uçak Bileti Sunan Acente Tezfly

Workaway’e Katılmanın Maliyeti Nedir?

Workaway, ev sahipleriyle iletişime geçmek ve gönüllü deneyimleri rezerve etmek için üyelik gerektiren bir hizmettir. Workaway’in nasıl seyahat etmeyi sevdiğinize bağlı olarak iki üyelik seviyesi vardır. Kendi başınıza seyahat etmek/gönüllülük yapmak istiyorsanız veya bekar bir ebeveynseniz (18 yaşından küçük çocukları olan), tek bir hesap için kaydolmak isteyeceksiniz. Bu, yıllık 44 ABD Doları tutarındadır ve ev sahipleriyle bireysel olarak rezervasyon yapmanıza ve topluluk aracılığıyla diğer Workaway’cilerle bağlantı kurmanıza olanak tanır.

Her zaman önemli bir diğer kişi, aile üyesi veya bir arkadaşla gönüllü olacak biriyseniz, bir çift hesabı için kaydolabilirsiniz. Bu 56 $’a mal olur, ancak sizin ve arkadaşınızın/önemli diğer kişilerin birlikte Workaway deneyimleri rezervasyonu yapmanıza olanak tanır (fiyata iki kişi dahildir).

Bu, bir ev sahibi ile kurduğunuz her türlü iletişimin, hesaptaki her iki kişi adına olacağı ve herhangi bir gönüllü deneyimi için iki kişinin bekleneceği anlamına gelir. Bu nedenle, yalnızca seyahatinizin bir bölümünde veya yalnızca bir seyahatte biriyle birlikte gönüllü olmak istiyorsanız, iki tek hesap satın almak en iyisidir. Her iki hesap düzeyi için üyelik, satın alma tarihinden itibaren tam bir yıl boyunca geçerlidir. Ev sahibi olarak kaydolmak ücretsizdir.

Workaway İçin Yaş Sınırı Var Mı?

Workaway’e kaydolmak için en az 18 yaşında olmalısınız. Çoğu ülkede asgari gönüllülük yaşı da 18’dir. Ebeveynleriyle birlikte seyahat eden küçükler bazı projelere kabul edilebilir, ancak bu bir garanti değildir ve ev sahibi ile iki kez kontrol edilmelidir. Ancak Workaway için maksimum bir yaş sınırı yoktur ve 18 yaşından büyük olduğunuz sürece her yaşta deneyimlere katılmakta özgürsünüz!

Ağustos 11, 2023

Antalya VIP Transfer

YORUMLAR