WorldCoin Nedir?

WorldCoin (WLD), insanları çevrimiçi yapay zekadan ayırt etme sorununu çözmeyi amaçlayan bir girişimdir. WorldCoin, kişiliğin kanıtı üzerine inşa edilmiş gizliliği koruyan bir dijital kimlik ağından (World ID) ve yasaların izin verdiği yerlerde bir dijital para biriminden (WLD) oluşur. OpenAI CEO’su Sam Altman tarafından kurulan WorldCoin, ekonomik fırsatları artırmayı, gizliliği korumayı, küresel demokratik süreçleri etkinleştirmeyi ve yapay zeka destekli UBI’ye giden potansiyel bir yolun önünü açmayı amaçlamaktadır. Yani özetle, WorldCoin hem bir kimlik teknolojisi hem de kripto para tokenıdır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

1 WorldCoin (WLD) Ne Kadar Eder?

Bu yazının yazıldığı zamana göre, WLD coin başına 2,30 dolardan işlem görüyor. Piyasaya sürülmesinden bu yana, WLD neredeyse %25 oranında yükselmiştir.

WorldCoin Nedir?
WorldCoin Nedir?

WorldCoin’de Nasıl İşlem Yapabilirim?

WorldCoin (WLD) ticareti yapmak için, güvenilir bir Afrika kripto para borsası olan Busha’da bir hesap açabilirsiniz. Müşterinizi Tanıyın (KYC) sürecini tamamlayın, hesabınıza para yatırın ve WLD tokenlarını platformda sorunsuz bir şekilde alıp satabileceksiniz. Ayrıca WorldCoin uygulamasını indirerek ve hesap doğrulamanızı tamamlamak için belirlenen Orb merkezine giderek tokenleri alabilirsiniz. World ID doğrulama sürecine, ABD ve diğer kısıtlı bölgelerde ikamet edenler dışında dünya genelinde herkes erişebilir.

Worldcoin Güvenli mi?

Pazartesi günü itibariyle Worldcoin, biyometrik verileri kullanarak 35 ülkede 2 milyondan fazla kişinin kimliklerini başarıyla doğrulamıştır. World ID doğrulama sürecine, tokenomics teknik incelemesinde belirtildiği üzere, ABD’de ve diğer kısıtlı bölgelerde ikamet edenler hariç, dünya çapında herkes erişebilir. WorldCoin ekibi, yenilikçi platformlarının yaygın bir şekilde benimsenmesini sağlarken düzenleyici gerekliliklere uyumu sürdürmeye kararlıdır. Tüm kripto para yatırımlarında olduğu gibi, kapsamlı bir araştırma yapmak, ilgili riskleri anlamak ve yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar yatırım yapmak çok önemlidir.

Önerilen İçerik :   DOGE, SHIB ve FLOKI Yorumları: Elon Musk Fiyatları Etkileyebildi Mi?

Beyaz kitap, Worldcoin’in insanları çevrimiçi yapay zekadan ayırt etmek için güvenilir bir çözüm oluşturma misyonunu, WLD tokenleri için tahsis stratejisini ve geniş ve kapsayıcı bir topluluğu teşvik etme çabalarını özetlemektedir. Başlangıç, cesur vizyonu için hem övgü hem de şüphecilik topladı ve uzun vadeli bir hedefle küresel ölçekte uyum sağlamayı hedefliyor. Beyaz bülteninde, ‘popüler’ tokenlerinden kimlik teknolojisi World ID’ye ve uygulaması World App’e kadar tüm WorldCoin konseptini tanıttı.

Beyaz kitapta belirtilen bir diğer harika özellik, tokenomiklerin yanı sıra, WorldCoin platformunda birden fazla kayıttan kaçınmak için oldukça kapsayıcı bir teknoloji olan Kişilik Kanıtı’dır (PoP). PoP mekanizması olarak da adlandırılır.

YORUMLAR