DOGE, SHIB ve FLOKI Yorumları: Elon Musk Fiyatları Etkileyebildi Mi?

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, popüler meme token FLOKI’de fiyatında son durum ile birlikte Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) yorumlarını ele aldığı bir yazı hazırladı.

DOGE ve SHIB

 

Yakın zamanda paylaşılan bir sosyal medya gönderisinde, X’in (Twitter) eski yöneticisi Elon Musk, başka bir kullanıcının gönderisine yanıt olarak X’in DOGE dostu bir yer olduğundan bahsetti. Musk’ın DOGE ile ilgili geçmişi göz önüne alındığında, bunun DOGE kripto para birimine örtülü bir atıf mı yoksa sıradan bir açıklama mı olduğunu tespit etmek zor olabilir.

 

Öte yandan Dogecoin gün sonunda %1,6’nın üzerinde artış gösterdi. Bununla birlikte, mevcut senaryo yaklaşık %1’lik bir düşüşe işaret ediyor ve token değeri 0,06 dolar seviyesinde seyrediyor. Ayrıca analizlere göre, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50 nötr eşiğinin önemli ölçüde altına düşerek 40’ın altında kaldı.

 

Buna ek olarak birer kripto para haber siteleri olan COINTURK ve COINTURK NEWS’te de belirtildiği gibi SHIB’e bakıldığında meme token 24 saat içinde önemli bir artış göstererek değerinde %4’ün üzerinde bir büyüme kaydetti. Ancak sonrasında bir düzeltme yaşadığı ifade edilebilir. DOGE’nin aksine, SHIB’nin RSI’ı da nötr çizginin altında bulunuyor ve bu da hakim düşüş trendini gösteriyor olabilir.

 

Floki Inu (FLOKI) Yorumları

 

FLOKI de 23 Ağustos’ta %2’yi aşan bir artış yaşamış olsa da mevcut durumu zararı yansıtmıyor. Ayrıca RSI değeri de 35’in altında kalarak güçlü bir düşüş eğiliminin altını çiziyor.

 

Bunlara ek olarak Dogecoin, Shiba Inu ve Floki’nin işlem hacmi incelendiğinde, faaliyette kayda değer bir artış olmadığı ifade ediliyor. Santiment’te bulunan hacim verilerine göre, bu token’lar 23 Ağustos’ta tutarlı hacim modelleri sergilemişti.

Önerilen İçerik :   Seo Analiz

 

Yazının kaleme alındığı an itibari ile işlem hacimleri DOGE, SHIB ve FLOKI için sırasıyla yaklaşık olarak 233 milyon dolar, 169 milyon dolar ve 9 milyon dolar seviyelerinde.

 

Dolayısıyla her ne kadar Elon Musk’tan meme token ekosistemine destek sürse de meme coin’ler bir süre daha genel kripto para piyasası ile birlikte hareket edecek gibi duruyor. Bu sebeple yatırımcıların mutlaka temkinli davranmasında ve herhangi bir hype’a kapılmadan işlem yapmasında büyük önem var.

 

 

 

Şubat 22, 2024

Güç  Kaynağı

Ocak 29, 2024

İnşaat

YORUMLAR