Takipçi Satarak Kendi İşini Kurmak – Takipçi ve Beğeni Satarak Para Kazanmak

Sosyal medyanın, günden güne yaygınlaştığı ve insanların artık sosyal medya profillerindeki takipçi, beğeni yani popülerliğine göre değerlendirildiği dünyada, en çok para kazandıran işlerden birisi de sosyal medya pazarlama yani takipçi, beğeni, izlenme, abonelik satmak haline geldi. Peki takipçi satmak nasıl yapılır? Nasıl kendi panellerinizi kurabilir ve müşteri toplayabilirsiniz. Bu konuda 3 yıllık tecrübelerime dayanarak biraz anlatmaya çalıştım. İyi okumalar 🙂

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Takipçi Satmak Ne Demek?

Diyelim ki Instagram’da bir giyim mağazası olan birisi var, mağaza sayfasını yeni açmış ve biraz takipçisinin olmasını istiyor. Bu durumda siz devreye girip ona 1,000, 10,000, 20,000 takipçi sayıları üzerinden fiyat veriyorsunuz. O da hangisi o durumda kendisine lazımsa size ödeme yapıyor ve siz de takipçileri gönderiyorsunuz.

Takipçileri nereden alabilirsiniz? Bunun iki yolu var, ya gelişmiş yazılımlar kullanıp kendi datalarınızı oluşturursunuz yada siz de bir başkasından satın alıp üzerine karınızı koyarak satabilirsiniz. İlk seçenek oldukça tecrübe ve maliyet ister. Kesinlikle sermayesiz yapılacak bir iş değildir. İkincisi ise sermaye gerektirmez. Sipariş aldıkça kendi karınızı komisyon olarak alır, geri kalanını takipçi aldığınız firmaya ödersiniz.

Takipçi Paneli Açmak

Takipçi işinizi otomatik hale getirmek yani müşterinin gelip para yükleyip alışveriş yapacağı bir sistem kurmak en mantıklısıdır. Bunun için bir site açmanız gerekiyor. Takipçi paneli açmak istiyorsanız smm panel scriptleri diye Google’da aratarak çeşitli temalara yani yazılımlara göz atabilir, fiyat ve özellikleri bakımından size en uygununu satın alabilirsiniz. Fazla teknik bilgiye ihtiyacınız yok zira pek çok yazılımcı, kendi yazılımını satın alanlara kurulumu kendisi yapıyor, yani teknik destek veriyorlar.

Müşteri Bulmak

Burası en önemli kısım. İşi öğrendiniz, takipçi paneli açtınız. Peki müşteri nereden bulabilirsiniz? Öncelikle yakın çevrenize sitenizi tanıtmalısınız. Fiyatları başta ucuz tutun, %5-10 komisyon alın. İnsanlar sitenize üye olsun, destek kısmında onlara sorunlarıyla ilgili destek vererek ilgilenin. Müşteri sayısını yavaş yavaş artırın. Reklam için bütçe ayarladığınız zaman da Google Adwords üzerinden reklam verebilirsiniz. Bu sayede günde binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Satılık Daire

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir