İnternetten Para Kazanmak Mümkün Mü? İnternetten Para Kazanma Yolları, Öğrenciler İçin İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazanmak gerçekten mümkün mü? İnternetten para kazanmanın en kolay ve hızlı yolları nelerdir? İnternetten sermayesiz para kazanmak mümkün müdür? Öğrenciler internetten para kazanabilir mi? İnternetten ek gelir elde etmek nasıl yapılabilir? İşte tüm bu soruları cevapladığımız yazımız, keyifli okumalar…

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

İnternetten Para Kazanmak Mümkün Mü?

Elbette, günümüzde milyonlarca insan, tüm dünya genelinde, internetten çeşitli işler yaparak para kazanmaktadırlar. Hatta pek çoğu ek gelir olarak değil, direk ana işini bile internetten yaparak geçimini sağlamaktadır. Birçok internet milyoneri vardır. Bunlar sadece Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Microsoft kurucusu Bill Gates gibi isimleri aklımıza getirse de, pek çok daha ufak işler yaparak internetten yüklü miktarda kazanç sağlayan insan vardır. 

İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Bu yollar çok çeşitli ve fazladır. Dışarıdaki ekonomide ne kadar çok para kazanma yolu varsa, internetten para kazanmanın da o kadar fazla yolları olduğuna emin olabilirsiniz. Makale yazarlığı yaparak para kazanabilirsiniz, logo tasarlayarak para kazanabilirsiniz, site kurup satarak para kazanabilirsiniz, Youtube yayınları, Tiktok yada Instagram yayınları yaparak reklam üzerinden para kazanabilirsiniz. Udemy’de eğitim vererek de para kazanabilirsiniz.

Örneğin diyelim bir İngilizce öğretmenisiniz. Youtube’da İngilizce eğitimi verdiğinizi bir kanal açıp, on ila yirmi bin kişilik bir kitle oluşturduktan sonra Udemy üzerinden İngilizce eğitimi yayımlayarak binlerce satış yapabilirsiniz. Bugün Udemy’de baktığınız zaman İngilizce eğitimlerinin yüz binlerce satış yaptıklarını görebilirsiniz. Bu satışlara ulaşmış bir eğitim, yayımcısına en az 1 ila 2 milyon lira arasında para kazandırmış demektir.

Veya birkaç bin dolar sermayeniz var ve yapacak iş arıyorsunuz. Hemen bir kripto eğitimi satın alarak bu piyasayı az çok öğrenebilir, giriş sermayenizi artırarak düzenli para kazanmaya başlayabilirsiniz. Peki, sermayesiz bir şekilde internetten para kazanmanız mümkün müdür? Örneğin bir öğrencisiniz ve aylık en azından okul masraflarınızı çıkartacak kadar para kazanabilir misiniz?

Önerilen İçerik :   Ameliyathane Hizmetleri Bölümü Nedir İş İmkanları Maaşları

Öğrenciler İçin İnternetten Para Kazanmak

Öğrencilerin internetten para kazanmasının yada en azından ek gelir elde etmesinin pek çok yolu vardır. Örneğin bir blog sitesiyle anlaşarak oraya günlük 1-2 yazı ekleyerek aylık 500-600 TL ek gelir elde edebilirsiniz. Veya yazılarınıza güveniyorsanız kendi blog sitenizi açabilirsiniz. Bunu da aşağıda linkini vereceğimiz web sitesi kurarak para kazanma yazımızdan inceleyebilirsiniz. Ancak bizim tavsiyemiz, birkaç ay başkalarının sitelerine editörlük yaparak önce tecrübe kazanmanızdır.

Photoshop, Canva gibi programları biliyorsanız ki öğrenmeniz birkaç hafta sürecektir, logo, uygulama ara yüzü, web site tema tasarımları yaparak çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Ortalama bir kurumsal logonun fiyatı 300-500 TL arasıdır. Ara yüz fiyatları biraz daha fazladır. Bu fiyatlardan haftada iki logo satmanız bile sizin için çok iyi bir gelir yaratacaktır.

İnternetten Ek Gelir Elde Etmek

Ev hanımları internetten gelir elde ederek evde kaldıkları boş vakti değerlendirebilir. Yada gün içerisinde boş kalan birkaç saat vaktinizle internetten ek gelir elde edebilirsiniz. Peki bu tür işleri nereden bulabilirsiniz? Yani örneğin makale yazarak para kazanmak istiyorsunuz, peki size iş verecek site sahiplerini nereden bulabilirsiniz? İşte birkaç Türkiye’nin en büyük internetten kazanç sitelerini sizin için listeledik.

r10.net

Türkiye’nin en büyük webmaster platformudur. Yaklaşık 100 bin üyesi olan platformda binlerce farklı iş kolunda iş verilmektedir. Tasarımdan yazılıma, editörlükten kripto paralara pek çok iş verilmektedir. Binlerce freelancer bu platformdan para kazanabiliyor. Siteye maalesef davetiye ile üye olunabilmektedir. Ama kendi adınıza bir web sitesi açarak onun e-maili ile siteye davetiyeye gerek kalmadan üye olabilirsiniz.

Wmaraci.com

Bir diğer webmaster platformudur. R10.net kadar canlı bir ticareti ve üye sayısı olmasa da r10.net’ten daha kolay üye olunabilmektedir. Davetiyeye gereksinim duymadan üye olabilir, profilinizi doğrulayıp ufak makale, tasarım işleri almaya başlayabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Rulman Nereden Alınır? Rulman Fiyatları Nasıl Belirlenir?

iyimakale.com

Makale yazarlarının en çok kullandığı platformlardan birisidir. Siteye üye olup üyeliğinizi doğrulayarak makaleleriniz satışa çıkarabilirsiniz. 100 kelimesi 2 liradan sattığınız makaleden site, yaklaşık %20 komisyon almaktadır. 

bionluk.com

Bir diğer Türk freelancer sitesi olan bionluk’ta hemen her konuda hizmet verilmektedir. Makale, photoshop, logo, video editleme, çeviri işleri en başta gelenlerdir. Ayrıca yazılım ve pazarlama işleri de vardır.

uzmankirala.com

İlk kurulan Türk freelancer sitelerinden birisidir. Bionluk’a benzer olsa da daha çok sipariş üzerine ve ilan üzerine işleyen bir sistemi vardır.

Bu ve benzeri platformları inceleyerek internetten ek gelir elde edebilir, zaman içerisinde kendi işinizi kurup tam zamanlı internetten gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir