Disney Plus’ta izleyebileceğiniz 10 harika animasyon filmi

Disney Plus’un kullanıcılara sunduğu en önemli içeriklerden biri de harika animasyon filmleri. Biz de sizler için Disney Plus’ta izleyebileceğiniz 10 harika animasyon filmini seçtik.

 

Disney’in birbirinden harika animasyon filmlerini izlemenin en iyi yolu şu anda Disney Plus. Haliyle onlarca seçenek arasından seçim yapmak zor olabiliyor. Bu yazımızda en iyi Disney Plus animasyon filmlerini sıraladık.

 

İşte Disney Plus’ta izleyebileceğiniz 10 harika animasyon filmi:

 

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

1-   Soul

 

Bir orta okulda müzik öğretmenliği yapan ve bir jazz grubu ile birlikte çalan jazz piyanisti olma hayali kuran Joe Gardner, bir gün New York sokaklarında gezerken kanalizasyona düşer. Bu kanalizasyon onu farklı bir fantastik dünyaya götürür. Şimdi ise kendi dünyasına dönmek için geri dönüş yolunu bulması gerekmektedir.

2-   Coco

Coco filminde 12 yaşındaki Miguel’in ölüler diyarında başından geçen maceralara şahit oluyoruz. Miguel’in kahramanı efsanevi Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz hayatını kaybetmiştir. Miguel efsane gitaristin gitarını bulur ve gitarı çalmaya başladığında ölüler diyarına gider. Buradan çıkmaya çalıştığı sırada zorluklarla boğuşan Miguel, aynı zamanda aile tarihinin arkasındaki gerçek hikayeyi de keşfetmeye başlar…

 

3-   Oyuncak Hikayesi (Toy Story) serisi

Tarihin en çok sevilen animasyon serilerinden olan Oyuncak Hikayesi, Andy ismindeki çocuğun oyuncaklarının aslında canlı olduğu gerçeğiyle başlar. Kovboy Woody ve Buzz-Lightyear ile birlikte muhteşem maceralar sizleri bekliyor.  Disney’in en sevilen animasyon film serisi olan Oyuncak Hikayesi, Disney Plus‘tan izleyebileceğiniz en iyi yapımlardan.

 

4-   Ters Yüz

Küçük Riley’nin babası yeni bir işe başlar ve hayatları tamamen değişir. Riley’yi yeni okul, arkadaşlar, ve çok daha fazlası beklemektedir. Riley’nin zihninin içinde yaşayan ve ona tavsiyeler veren duyguları, yeni hayata başlarken biraz şaşkınlık yaşayacak. Bizleri de eğlenceli bir maceraya sürükleyecek.

Önerilen İçerik :   FG Akü İstanbul'da Akü Servisleri

5-   Moana

Bir kabile şefinin cesur kızı olan Moana, doğanın içinde büyümüş, cesur ve neşeli bir kişiliğe sahiptir. Ancak hayatları yarı tanrı Mauri’nin yaptığı korkunç bir büyü sonrasında değişecektir.  Maui tanrıça Te Whiti’nin kalbini çalarak onu kızdırmıştır ve şimdi balıkçılar balık tutamaz olmuş, ekinler yetişmeden solar olmuştur. Ancak Moana bu duruma boyun eğmemeye kararlıdır. Laneti sonlandırmak isteyen Moana’yı yeni maceralar beklemektedir.

 

6-   Arabalar (Cars) Serisi

Şimşek McQueen’in Piston Kupası’nı kazanmak için yola çıkması ve küçük bir kasabayla yollarının kesişmesi ile başlayan macera, birçok filmle karşımıza çıkıyor. Kimi zaman duygusal kimi zaman eğlenceli anlara şahit olan Arabalar (Cars) serisi sizleri muhteşem bir animasyon serüvenine davet ediyor.

 

7-   Ratatuy

Hayali bir gün aşçı olabilmek olan şişman fare Remy, yemeğe çok düşkündür. Aşçı olabilmek için Paris’in yolunu tutan Remy, bir kaza sonucu kendini şehrin en iyi restoranının kanalizasyonunda bulur. Restoranın yeni çöpçüsüyle ilginç bir anlaşma yapan Remy, tüm hünerlerini sergileyebileceği büyülü mutfağa ulaşmaştır. Ancak bu tek hayalini gerçekleştirmek, farelerden iğrenen bir insanlığın var olduğu bir dünyada pek kolay olmayacaktır.

 

8-   Lilo ve Stiç serisi

Galaksinin en ünlü uzaylılarından biri dünyaya gelir ve Hawaii açıklarında Lilo isimli kızla tanışır. Onu küçük bir köpek sanan Lilo, uzaylıya Stiç ismini verir. Stiç ve Lilo birlikte maceralara atılır ve dünyamıza yabancı olan uzaylı arkadaşımız herkesin sevgisini kazanır.

 

9- Frankenweenie

Viktor, köpeği Sparky’yi kaybeder ve onu tekrar hayata döndürmek için bilimden yardım alır. Ve bunda başarılı da olur. Ama yeniden doğan Sparky, normal halinden biraz farklıdır. Victor köpeğini evde saklamaya çalışır ama Sparky gün yüzüne çıkınca, Victor’ın çevresindeki herkes bu yeni yaşam ihtimalini keşfetmek için kapışır.

Önerilen İçerik :   En İyi Kolajen

 

10-   Hadi gidelim

Hadi Gidelim (Onward) filminde, babalarını çok küçük yaşta kaybetmiş iki genç elf kardeşin hikayesini izliyoruz. İki kardeş babalarını çok özerler. Daha sonra babaları ile son bir gün geçirme fırsatları olduğunu öğrenirler. Babaları ile kavuşmalarını sağlayacak büyüyü bulmaya çalışan elf kardeşleri zorlu bir macera bekliyor. Kardeşler, babalarını tekrar görebilecek mi?

Mayıs 1, 2024

En İyi Kolajen

YORUMLAR