Iphone Hafıza Arttırma Fiyatları Ne Kadar – 2023

Sevdiklerinizin fotoğraflarından tüylü bebeklerinizin iPhone film rulonuzu dolduran sonsuz videolarına kadar, aygıtınızın depolama kapasitesine yaklaşıyor olabilirsiniz. Nasıl daha fazla iPhone hafıza alanı satın alabileceğinizi ve ekstra ödeme yapmaktan kaçınmanın yollarını keşfedeceğiz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

iCloud+ ile Nasıl Daha Fazla iPhone Hafıza Alanı Satın Alınır?

  1. iPhone ayarlarınızı açın

iCloud hesabınıza erişmek için iPhone Ayarlar uygulamanıza gidin.

  1. Adınızın Üzerine Dokunun

Adınız, Ayarlar uygulamasında ekranınızın en üstünde olmalıdır. Adınızın üzerine dokunun.

  1. iCloud’a Dokunun

Burası tüm iCloud ayarlarınızın bulunduğu yerdir. Varsa, şimdiye kadar kullandığınız iCloud saklama alanı miktarını görmek için iCloud’a dokunun.

  1. Aşağı Kaydırarak iCloud+’a Yükselt

Daha önce iCloud+’a yükseltme yapmadıysanız, iCloud ayarlarınızın sonuna kadar ilerlediğinizde bunu yapmanız için bir komut istemiyle karşılaşmanız gerekir.  Bundan sonra, Daha Fazla Saklama Alanı Satın Al veya Saklama Alanı Planını Değiştir’e dokunmanız yeterlidir.

  1. Bir iCloud+ Aboneliği Seçin

iPhone’unuza daha fazla hafıza alanı eklemek için para ödeyecekseniz, bunun hakkını verin. Apple, saklama alanınızı bulut sunuculara yükseltmenize yardımcı olmak için üç iCloud+ planı sunuyor, böylece telefonunuzu kaybetmeniz veya hasar görmesi durumunda anlamlı fotoğraf ve videolarınızı kaybetme olasılığı konusunda endişelenmenize gerek kalmıyor.

Farklı iCloud+ planları aşağıda belirtilmiştir, ancak bir Apple One planı ile 200 GB saklama alanına da sahip olabileceğinizi unutmayın. Apple One planı 50GB, 200GB veya 2TB iCloud saklama alanının yanı sıra Apple Music, Apple TV+ ve Apple Arcade ile Apple News+ ve Fitness+ seçeneklerini içeriyor. Fiyatlar aylık 16,95$ ile 22,95$ ve 32,95$ arasında değişiyor.

Iphone Hafıza Arttırma Fiyatları Ne Kadar - 2023
Iphone Hafıza Arttırma Fiyatları Ne Kadar – 2023

OneDrive ile Nasıl Daha Fazla iPhone Hafıza Alanı Satın Alabilirim?

iCloud+ Apple’ın özel bulut hizmeti olsa da iPhone hafıza alanınızı OneDrive aboneliğiyle de genişletebilirsiniz.  99,99 ABD doları tutarındaki Microsoft 365 Aile aboneliği size ve ev halkına Outlook, Word, Excel, PowerPoint ve Teams gibi Microsoft Office uygulamalarına erişim sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda altı kişiye kadar kişi başına 1 TB OneDrive depolama alanı da sunuyor. Aboneliğinizi ayarladıktan sonra iPhone film rulonuzu OneDrive’a yüklemeye başlamak için Apple App Store’dan OneDrive uygulamasını indirmeniz yeterli. Hatta siz uyurken telefonunuz elektriğe bağlı olduğunda OneDrive’ın yeni fotoğraf ve videolarınızı otomatik olarak yedeklemesi için Uyku Zamanı Yedekleme özelliğini açabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Sim Kart Okunmuyor Sorunu Nasıl Çözülür? (Kesin Yöntem)

Daha Fazla Depolama Alanı İçin Ödeme Yapmaktan Nasıl Kaçınabilirim?

iPhone’unuz dolduğunda bulut depolama alanı için ödeme yapmaktan kaçınmak için her zaman telefonunuzu gözden geçirebilir ve artık ihtiyacınız olmayan her şeyi veya kullanmadığınız uygulamaları silebilirsiniz. Ayrıca iPhone’unuzu Mac’e yedekleyerek fotoğraf ve videolarınızı güvenli bir şekilde saklamanın zamanı gelmiş olabilir. Daha fazla saklama alanı için ödeme yapmaktan kaçınmanın bir başka yolu da ücretsiz iCloud alanınızdan yararlandığınızdan emin olmaktır.

Bir iPhone veya başka bir Apple ürününü ilk satın aldığınızda bir Apple Kimliği oluşturursunuz. Bu, tüm bilgilerinizi, ayarlarınızı, kişilerinizi, uygulama geçmişinizi ve hatta aboneliklerinizi içeren Apple hesabınızdır – hepsi tek bir yerdedir. Apple Kimliğiniz, fotoğraf ve videolardan dosyalara ve uygulama verilerine kadar her şey için 5 GB’lık ücretsiz iCloud saklama alanına erişmenizi sağlar. iPhone’unuzun ayarlarına gider ve en üstteki adınıza dokunursanız, iCloud ayarlarınıza erişebilir ve iCloud saklama alanınızın nasıl kullanıldığını görebilirsiniz.

iPhone Saklama Alanını Genişletebilir Miyim?

Ne yazık ki iPhone’un dahili belleğini bir flash kart ile genişletemezsiniz. iPhone’unuzun saklama alanını genişletmenin tek yolu iCloud+ veya OneDrive gibi bir bulut hizmeti kullanmak ya da daha fazla saklama alanına sahip yeni bir iPhone’a yükseltmektir.

Kasım 23, 2023

Sismik İzolatör

YORUMLAR