Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi, En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisidir?

Musluk suyunun biraz iyileştirilebileceği bir bölgede yaşıyorsanız, arıtma cihazı kullanışlı olabilir. Filtreleme sistemleri, ağır metalleri ve kimyasalları gidermekten kokuları ve tatları filtrelemeye kadar içme suyunuzun kalitesini artırabilir ve tek kullanımlık plastik şişeler satın almak için çevre dostu bir çözüm olduğunu kanıtlayabilir.

Filtreleme sistemi satın alırken, filtrelemek istediğiniz şeye ve filtreyi ne sıklıkta değiştirmek istediğinize bağlı olarak seçeneklerinizi daraltabilirsiniz. Bununla birlikte, karar verme faktörünüz muhtemelen bir sürahi mi, tezgah üstü filtre mi yoksa tüm eviniz için bir sistem mi tercih edeceğiniz olacaktır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Ters Osmoz

Florür, arsenik, kurşun, klor ve tüm filtrelerin ele almadığı daha birçok kirletici dahil olmak üzere kirleticilerin yüzde 99’a kadarını filtrelemek için ters osmoz kullanıyor. Sistem lavabonun altına kurulur ve filtrelenmiş su için ayrı bir muslukla gelir, böylece ellerinizi veya bulaşıklarınızı yıkamak için içme suyu kullanmazsınız. Bu sistemin filtreleri, ne kadar su kullandığınıza bağlı olarak her altı ila 12 ayda bir değiştirilmelidir, ancak değiştirmeler oldukça ucuzdur ve değiştirilmesi basittir. Ek musluk için lavabonuzda fazladan bir delik açmanız gerekeceğinden, sistem daha karmaşık bir kurulum gerektirir. Ancak kurulduktan sonra sessiz ve su basıncınızı bozmadan çalışır.

Lavabo Altı Su Filtreleme Sistemi

Lavabo altı su filtreleme sistemi, musluğa monte bir filtreden daha yüksek bir akış hızında filtrelenmiş suya sahip olmanızı sağlar. Bu modeli sadece birkaç dakika içinde doğrudan soğuk su hattına bağlanarak suyun iki aşamalı bileşik filtresinden geçerek kurşun, klor, ağır metaller ve diğer bileşikleri ortadan kaldırırken aynı zamanda hoş olmayan koku ve tatları da giderir.

Üreticiler, filtrenin iki yıla kadar dayanabileceğini (kullanıma bağlı olarak) ancak ideal performans için filtrenin ideal olarak altı ila sekiz ay sonra değiştirilmesi gerektiğini belirtmektedir. Bu filtreyle ilgili en iyi şeylerden biri, ilk kurulumun yaklaşık üç dakika sürmesi ve filtreyi kapatmanın bundan bile daha hızlı olmasıdır.

Önerilen İçerik :   DOGE, SHIB ve FLOKI Yorumları: Elon Musk Fiyatları Etkileyebildi Mi?

Arıtmalı Sebil

Arıtmalı Sebil suyu, aktif karbon, katalitik karbon, iyon değişimi ve mekanik filtrasyonun bir kombinasyonu olan sisteminden geçirerek klor, kurşun ve daha fazlası dahil olmak üzere 77 farklı kirletici maddenin yüzde 99’a kadarını giderir. Bu filtre aynı zamanda kalsiyum, magnezyum ve potasyum gibi yararlı mineralleri tutmayı da başarır ve bu da filtrelenmiş suyun tadının gerçekten güzel olmasına yardımcı olur. Yerleşik filtrenin yaklaşık altı ayda bir değiştirilmesi gerekir, ancak değiştirilmesi çok kolaydır. Bu şık makine harika görünür ve bir düğmeye dokunarak saf su sağlar.

Arıtma Cihazı Alırken Dikkate Alınacak Faktörler

Su Kaynağınız

Bir arıtma filtresi satın alırken, su kaynağınız, hangi tür filtreleme sisteminin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu kesinlikle etkileyebilir.

Filtreleme Yöntemi

Her biri farklı safsızlıkları ele alan çeşitli filtreleme yöntemleri vardır. Şimdiye kadarki en popüler filtreleme ortamı aktif karbondur. Karbon filtreler organik kirleticileri, kurşunu, ilaçları ve herbisitleri büyük ölçüde azaltabilir ve musluk suyunun tadını ve kokusunu iyileştirebilir.

Bakım

Filtrenizin bakımını ne sıklıkta yapacağınız, suyunuzun başlangıçta ne kadar kirli olduğuna ve ne tür filtreleme kullandığınıza bağlı olacaktır. Musluk yuvaları veya sürahi gibi daha küçük filtrelerin muhtemelen daha sık değiştirilmesi gerekirken, daha büyük filtrelerin değiştirilmeden önce genellikle en az altı ay ila bir yıl geçmesi gerekebilir.

Su arıtma cihazı tavsiye için bir marka arıyorsanız WaterAEG sizlere yardımcı olabilir. WaterAEG firması uygun fiyatlara su arıtma cihazları sunmaktadır. Su arıtma cihazı fiyatları incelemek için https://wateraeg.com.tr/ linkine göz atabilirsiniz.

Mayıs 1, 2024

En İyi Kolajen

YORUMLAR