Web Site Trafiğini Artırmanın En Etkili Yolları

Harika bir ürün seçtiniz ve mağazanızı tasarladınız. Şimdi tek yapmanız gereken, satışların başlaması için web sitenize nasıl trafik çekeceğinizi bulmak.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Web Sitesi Trafiği Nedir?

Web sitesi trafiği, web sitenizi kaç kullanıcının ziyaret ettiğini size söyler. Analiz araçları genellikle size hem sayfa görüntüleme sayısını hem de benzersiz sayfa görüntüleme sayısını söyler. Sayfa görüntüleme sayısı, herhangi birinin sitenizi toplam ziyaret sayısıdır; benzersiz sayfa görüntüleme ise, sitenizi kaç kişinin ziyaret ettiğini söyler; bazıları birkaç kez ve bazıları yalnızca bir kez.

Buradaki fikir, ne kadar çok web sitesi trafiği alırsanız, kullanıcıları dönüştürmek için o kadar çok fırsatınız olması gerektiğidir.  Ancak, genellikle daha fazla trafikle birlikte daha düşük dönüşüm oranlarının geldiğini göreceksiniz. Bunun nedeni, trafiğin hedeflendiği gibi olmaması olabilir – sitenize daha fazla insan geliyor olsa da, bunların tümü, ürünlerinizi satın alma olasılığı yüksek nitelikli potansiyel müşteriler olmayabilir.

Web Sitenize Gelen Trafiği Arttırmanın Yolları

 

İşte 2023’te web sitesi trafiğini artırmanın en iyi yolları;

Web Sitenizi Arama İçin Optimize Edin

Başlarken, blog içeriğinizi temel almak ve sayfalarınızı saklamak için nişinizi temsil eden anahtar kelimeler bulmaya odaklanın. Genelde, web sayfası başına bir ya da iki ana anahtar kelimeye odaklanmayı seçebilirsiniz. Alakalı anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olabilmesi için Keywords Everywhere gibi SEO araçlarını deneyebilirsiniz.

Başlangıçta, arama hacmi ayda 10.000 aramanın altında olan anahtar kelimelere odaklanın. Birkaç ay blog içeriği oluşturun ve ürün sayfalarını optimize ettikten sonra, daha yüksek hacimli anahtar kelimelerin peşinden gitmeye odaklanabilirsiniz.

Web sitesi trafiği almanın püf noktası, önce alakalı anahtar kelimelerden oluşan güçlü bir temel oluşturmaktır. Web sitenize organik trafik çekmede en büyük etkiye sahip olabileceğinden, çevrimiçi mağazanızdaki blogdan yararlandığınızdan emin olun. BossyDigital sitesi SEO konusunda yardımcı olabilir.

Önerilen İçerik :   Pazarlama Karması Nedir?

İçerik Tazeliğini Deneyin

İçerik tazeliği, insanların web sitenize büyük ölçüde trafik çekmek için yaptıkları bir SEO hilesidir. Temel olarak, güncelliğini yitirmiş içeriği web sayfanızdan kaldırmanız ve içeriğinizi alakalı tutmak için yeni bölümler eklemeniz gerekir. Temelde eski web sayfası içeriğine hızlı bir rötuş yapmaktır.

Ürün sayfaları için içerik tazeliği yapmanın basit bir yolu, Stamped.io’nun Ürün İnceleme Eklentisi gibi bir ürün inceleme uygulamasına sahip olmaktır. Bu, müşterilerinizin ürün sayfanıza yorum bırakmasına olanak tanır, bu da Google’a sayfada düzenli etkinlik ve yeni içerik olduğunu gösterir. Siz de en yaygın müşteri geri bildirimlerini alıp açıklamanızda bir cümleye çevirerek ürün sayfalarınızı “taze” tutabilirsiniz.

Geri Bağlantılarınızı Oluşturun

Geri bağlantılar, SEO için bir başka önemli bileşendir. Harici bir site sitenize bağlantı verdiğinde, Google’a sitenizin güvenilir olduğu ve bağlantı metnindeki kelimelerle (tıklanabilir kelimeler) alakalı olduğu sinyalini verir.  SEO’nun ötesinde, geri bağlantılar kendi başlarına mağazanıza trafik çekme potansiyeline sahiptir. Bu sitelerdeki kullanıcılar, tıklayıp sizinkini keşfedebilir – umarım bir satın alma işlemine yol açar.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler İçin Optimize Edin

Anahtar kelime araştırmanızda çok daha kısa anahtar kelimeler çıkabilse de, uzun kuyruklu anahtar kelime fırsatlarına da özellikle dikkat etmeniz önemlidir. Çoğu zaman, bu anahtar kelimeler daha belirgindir. Bu nedenle, genellikle daha az arama hacmine ve sonuç olarak daha az rekabete sahiptirler. Bu, yalnızca alakalı uzun kuyruklu anahtar kelimeler için sıralama yapmanın daha kolay olmadığı, aynı zamanda arama yapan kişinin amacını tahmin etmenin de daha kolay olduğu anlamına gelir.

Arama yapan kişinin amacına göre uyarlanmış bir web sitesi deneyimi oluşturduğunuzda, onların aradıkları içeriği sunma olasılığınız daha yüksektir. Bu, hedeflenen bir kullanıcı grubundan sitenize daha fazla organik arama trafiği çekmenize yardımcı olacaktır.

Önerilen İçerik :   Kişiye Özel Masa İsimlikleriyle Farkınızı Ortaya Koyun

Web Sitenize Her Gün Yeni Ürünler Veya İçerik Ekleyin

Google’ın sıralama faktörlerinden biri içeriğin ne kadar taze olduğu olduğundan, web sitenizin içeriğini düzenli olarak, mümkünse her gün güncellemek de iyi bir fikirdir. Ancak bu sadece SEO için iyi bir hamle değil. Ayrıca, kullanıcılara sitenize geri gelmeleri için bir neden verir. Keşfedilecek yeni bir şey olduğunu biliyorlarsa, bunun ne olduğunu öğrenmek için sitenizi ziyaret etme olasılıkları daha yüksektir.

BossyDigital web site trafiğini artırmanıza yardımcı olur. Dijital reklamcılık, SEO, web tasarım, sosyal medya yönetimi gibi hizmetler vermektedir. Site hakkında daha fazla bilgi için https://bossydigital.com/ linkine göz atabilirsiniz.

Şubat 22, 2024

Güç  Kaynağı

Ocak 29, 2024

İnşaat

YORUMLAR