Ukrayna Alışveriş Siteleri – Güvenilir Ukrayna Alışveriş Siteleri (Detaylı İnceleme)

Ukrayna alışveriş sitelerini sizin için inceledik ve karşılaştırdık. Hangi sitelerin ürün fiyatları daha ucuz, teslimat süreleri ne kadardır, bu siteler ne kadar güvenilir, nasıl alışveriş yapabilirsiniz gibi soruları yanıtladık. 

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Rozetka

ukrayna alışveriş siteleri
ukrayna alışveriş siteleri

Rozetka, Ukrayna’da en çok alışveriş yapılan alışveriş sitelerinin başında gelmektedir. Tıpkı ülkemizdeki Hepsi Burada yada Trendyol gibi ünlü bir firmadır ve oldukça güvenilirdir. Müşteri destekleri de oldukça iyidir ve müşteri memnuniyetine büyük önem veriyorlar. Ukrayna içerisinde kargo teslim süreleri 3-5 gün arası değişmekle birlikte ülke dışına yapılan kargolar 2 haftaya kadar uzayabilmektedir. 

Rozetka’da genel olarak ürünler uygun fiyatlıdır. Mobilyadan beyaz eşyalara, dekorasyondan elektronik ürünlerine ve giyim ürünlerine kadar yüz binlerce çeşit ürün vardır. Kapıda ödeme seçeneği de mevcuttur. Ayrıca Rozetka’nın yeni üyelerine pek çok indirimi de bulunuyor.

Prom

ukrayna alışveriş siteleri

Prom da tıpkı Rozetka gibi Ukrayna’nın en önde gelen alışveriş siteleri arasında. Milyonlarca insanın sürekli alışveriş yaptığı bir mağaza olan Prom’da her çeşit ürünü bulabilirsiniz. Yine kargo süreleri Rozetka ile benzerlik gösteriyor. Prom’da da Rozetka’da olduğu gibi yeni üyeler için özel indirimler bulabilirsiniz. Ayrıca sevgililer günü, anneler günü, yılbaşı gibi pek çok özel gün için de özel indirimleri oluyor.

Aukro.ua

Aukro yada yeni ismiyle Bigl da göz atabileceğiniz alışveriş siteleri arasında. Bu sitede diğerlerinden farklı olarak ayrıca açık artırma bölümü de var. Örneğin bir eşyanın açık artırma  ihalesine girebilir ve siz teklif verdikten sonra belli bir süre doluncaya kadar başka bir teklif gelmezse ürün size kalır. Siteye kaydolup sayfayı Türkçe’ye çevirerek daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Price

ukrayna alışveriş siteleri

Özellikle giyim, moda, dekorasyon, parfüm gibi alanlarda çok ünlü bir alışveriş sitesidir ve Ukraynalı kadınların giyim alışverişlerinde ilk tercihleri arasındadır. Hemen kaydolup fiyatlara göz atabilir ve beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz. Site güvenilirdir ve milyonlarca müşterisi bulunmaktadır. Kargo süreleri tam olarak belirtilmemiş olmasına rağmen ülke dışına kargolarda diğer sitelere benzerlik göstermesi muhtemeldir.

Önerilen İçerik :   Arkeler Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Comfy

Özellikle ev elektronik eşyaları ve tüketici elektroniği yani cep telefonu, bilgisayarlar, yazıcılar, televizyonlar gibi ürünler söz konusuysa Comfy en çok kullanılan sitelerden birisidir. Oldukça güvenilir ve popüler bir site olan Comfy’de her çeşit elektronik ürün bulabilirsiniz. Sadece ev elektroniği ve tüketici elektroniği kategorilerinde 10 bin civarı ürün ve çeşitleri bulunuyor. Comfy’den gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz çünkü Ukrayna’nın en popüler siteleri arasında.

Lamoda

Lamoda Ukrayna’da onlarca deposu olan devasa bir alışveriş ve perakende şirketi. Sadece ülke içerisinde 8 binden fazla çalışanı bulunuyor. Ukrayna’nın en büyük televizyonlarında sürekli reklamları olan bir firma ve her geçen gün ürün yelpazesini genişleten Lamoda, aynı zamanda uygun fiyatlarıyla da dikkatleri çekiyor. Ukrayna dışında Rusya, Kazakistan, Belarus, Özbekistan, Azerbaycan gibi ülkelerde de oldukça popüler bir site.

Lamoda da özellikle giyim, aksesuar, koku, ayakkabı gibi ürünlerin yelpazesi daha geniştir ve binlerce moda kıyafet ürününe erişebilirsiniz.

Foxtrot

Tıpkı Comfy gibi elektronik üzerine yoğunlaşmış bir alışveriş sitesi. Comfy’e göre pek de bir avantajı olmasa da bazı ürünler Comfy’e göre daha ucuz olabilir. Alışveriş yapmadan önce her iki siteden de kontrol edip en uygun fiyatlı olan yerden almanızı tavsiye ederim. Foxtrot da Ukrayna’da oldukça popüler ve güvenilir bir alışveriş sitesi.

Hotline

Aradığınız milyonlarca ürünü bulabileceğiniz popüler bir site, aramadığınız pek çok şey de karşınıza çıkabilir. Oldukça sade bir arayüzü ve kullanımı var, Ukrayna’da çok kullanılan popüler bir sitedir. Ukrayna’dan alışveriş yapmak istiyorsanız göz atmanızda fayda var.

Kargo Ücretleri Ne Kadar?

Ürünün ağırlığına göre değişmekle birlikte hafif ürünlerde yani 0,5-1.5kg arası ürünlerde ortalama kargo ücretleri 45-50 Grivna civarı, Grivna’yı güncel kurdan hesapladığımız zaman da 15-20 TL gibi bir kargo ücretine denk gelmektedir. Bu fiyat sitelerin anlaşmalı olduğu kargo şirketlerine göre de değişiklik gösterebilir. Sipariş öncesi sitelerin ilgili sayfalarından kargo ücretleriyle ilgili kısımları iyice okumalı ve ücretleri öğrenmelisiniz.

Önerilen İçerik :   Pragmatik Ne Demek? Pragmatik Bakış Açısı Nedir? Felsefede Pragmatizm Nedir?

 

Sizler için Ukrayna’nın en popüler ve güvenilir alışveriş sitelerini inceleyip fiyat, güvenilirlik, kargo ve kullanım kolaylıkları konusunda karşılaştırdık. Ukrayna’dan alışveriş yapmadan önce aradığınız kategori ve ürün için birden fazla siteye göz atarak, size en uygun fiyat ve kargo teklifi sunan siteden alışveriş yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Ağustos 11, 2023

Antalya VIP Transfer

YORUMLAR