Adet Söktürücü Maydanoz Suyu Tarifi

Adet düzensizliği tıbbi olarak kadınlarda oldukça yaygın görülen bir sorun olarak kabul edilen oligomenore olarak bilinir. Kilo kaybı, tıbbi durum ve yaşam tarzı gibi çeşitli faktörlerin neden olduğu bu yaygın sorun, bizi güvenli ve doğal çözümler aramaya iten yersiz stres ve gerginliğe neden olabilir. Ve tahmin edin ne oldu, onları doğanın sepetinde bulduk. Yararlı maydanozdan şifalı C vitamini açısından zengin meyvelere kadar, doğa bize düzensiz ve geç aylık döngüyü tedavi etmek için bir sepet dolusu ev ilaçları sağladı. İşte (düzensiz olduğunda) regl olmanızı sağlayabileceğiniz en etkili doğal yollardan bir tanesi olan maydanozun faydası.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Maydanoz

Maydanoz geleneksel olarak yüzyıllardır adet görmek için kullanılmıştır. Maydanozda bulunan iki madde olan apiol ve miristikin, rahim kasılmalarını uyarır ve bu da aylık döngünüzün tetikleyici etkisine neden oluyor.

Nasıl kullanılır: Günlük maydanoz dozunuzun 6 gr kuru maydanoz yaprağı olması gerektiğini ve 150 ml suda kaynatılarak her biri 2 gr olmak üzere 3 doz halinde tüketilebileceğini söylüyor. Veya günde iki kez maydanoz çayı için.

Bir tencerede suyu kaynatın. Su ısınırken maydanozu yıkayın ve ince ince doğrayın – saplarını bile. Su kaynadıktan sonra orta ateşe alıp maydanozu koyun. Maydanozun suda yaklaşık 20 dakika kadar demlenmesine izin verin. Suyun yeşilimsi sarı olmasını isteyeceksiniz. Renk ne kadar koyu olursa o kadar iyidir. Ancak, tüm suyu yakmadığınızdan emin olun! Bir bardağa dökün ve içilebilir olana kadar soğumaya bırakın. Daha sonra maydanozun yanı sıra çayı için. Bu çayın tadı çok kötüdür. Daha lezzetli hale getirmek için şeker veya bal kullanmaya çalışın.

Adet Söktürücü Maydanoz Suyu Tarifi
Adet Söktürücü Maydanoz Suyu Tarifi

Yaşam Tarzı Değişiklikleri Düzensiz Dönemleri İyileştirebilir Mi?

Yoga yapmak, meditasyon yapmak, sağlıklı bir vücut ağırlığını korumak ve stres seviyelerini yönetmek gibi daha sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleri yapmak, adet dönemlerini düzenlemeye yardımcı olabilir.

Önerilen İçerik :   Bantla Duvar Boyama Teknikleri

Adet Düzensizliği İçin Ne Zaman Doktora Başvurulmalıdır?

Menstrüasyonun ilk birkaç yılında, menopoz civarında ve hamilelikten sonra düzensiz adet görmeniz normaldir. Adetleriniz aniden düzensizleşirse bir jinekoloğa danışmanız önemlidir.

Düzenli Bir Adet Döngüsünün Süresi Nedir?

Bir adetin ilk gününden sonrakinin ilk gününe kadar sayılan adet döngüsü kadından kadına değişir. Ortalama döngü 28 gündür, ancak uzunlukları 21-40 gün arasında değişen döngüler de normaldir.

YORUMLAR