WordPress Sosyal Medya Eklentisi, Sosyal Medya Oto Paylaşım Eklentisi

WordPress site sahiplerinin hemen hemen pek çoğunun aradığı bir eklenti olan otomatik sosyal medya paylaşım eklentisi olan Blog2Social eklentisinden bahsedeceğim.

Öncelikle bu eklenti şu işe yarıyor; eklentinin hesaplar sayfasına sosyal medya hesaplarınızı ekliyorsunuz. Kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekiyor. Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter, Soundcloud, Flickr gibi hemen hemen tüm sosyal medya kuruluşlarını barındırıyor. Bu sayede tek tıklamayla tüm bu sitelerdeki sayfalarınızda gönderilerinizi paylaşabiliyorsunuz.

Otomatik paylaşım yani siteye yazıyı girdikten sonra kendi kendine yayınlanmasını istiyorsanız ise premium üyelik almanız gerekiyor eklentiden. Ancak birkaç tıklamayla işimi görebildiğim için buna gerek duymadım sizin de duyacağınızı sanmıyorum ama bütçem var, zaman ayıramam da diyorsanız almanız mantıklı olabilir.

Sosyal Medya Paylaşımları Faydalı Mı?

Elbette, web sitenizin sosyal medya hesaplarını sağlam tutmaya gayret etmelisiniz. Buralardan hem backlink hem de ziyaretçi kazanabilirsiniz. Tüm gönderilerinizi mutlaka sosyal medya sayfalarınızda paylaşın, alanınızla ilgili gruplara üye olun, yorum ve paylaşımlar yapın. Gruplarda çok fazla link vermemeye dikkat edin zira spamden sizi yasaklayabilirler. Günde 1 gönderiyi gruplarda paylaşmanız yeterli olacaktır.

Önerilen İçerik :   Web Sitesi Kurarak Para Kazanmak - Blog Yazarak Para Kazanmak Mümkün Mü

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir