Direkt Güneş Işığı Seven Bitkiler

Pek çok ev bitkisi, ağaç örtüsünün sürekli olarak güneş ışığını filtrelediği ormanlık bölgelerden gelir. Bununla birlikte, bazı bitkiler, özellikle Güney Afrika ve Avustralya’ya özgü olanlar, gelişmek için çok fazla güneş ışığına ihtiyaç duyar.  Gün boyu doğrudan güneş ışığını seven güzel bir çiçeklik ve bu iç mekan bitkilerinden biriyle aydınlık bir odayı dönüştürebilirsiniz:

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Aloe Vera

Az bakım gerektiren bir aloe vera bitkisiyle ilk yardım cephaneliğinize ekleyin. Bitki özü, küçük kesikler ve yanıklar için hazır bir rahatlama sağlar ve yavruların saksısını değiştirerek bitkilerin çoğaltılması kolaydır. Aloe veranızı hem üst kısımdaki büyümeyi destekleyecek hem de hava sirkülasyonunu teşvik edecek ağır bir pişmiş toprak saksıya dikin.

Direkt Güneş Işığı Seven Bitkiler
Direkt Güneş Işığı Seven Bitkiler

Kroton

Kroton, yaprakların çiçekler kadar güzel ve canlı olabileceğinin kanıtıdır. Kroton bitkilerinizi fazla sulamayın; sadece toprak yüzeyi kuruduğunda su verin. Kroton bitkilerinin gelişmesi için sıcak sıcaklıklara ihtiyacı vardır ve sıcaklıklar 50 derece Fahrenheit’in altına düşerse geri dönüş yaşayabilir.

Yasemin

Bahçıvanlar, kış sonunda ortaya çıkan çok güzel kokulu çiçekleri için yasemin asmalarına göz dikerler. Beyaz yasemin çiçekleri basit ama bol miktarda bulunur ve birkaç kesilmiş sap, herhangi bir çiçek aranjmanını özel kılar. Bazı çeşitler de pembe renkte çiçek açar. Yasemin bitkileri parlak, ancak doğrudan güneş ışığını sevmez. Nemli koşullara ihtiyaç duyarlar ve açık havada bir yaz tatili, ömürlerini ve performanslarını artıracaktır.

Fesleğen

Fesleğen, bir iç mekan bitkisi kadar çok yıllık olarak yetişen bir sıcak hava bitkisidir. Yemek pişirmek için lezzetli yaprakların kesilmesini sağlarken parlak yeşil renk kattığı güneşli bir mutfak pencere pervazına ideal bir ektir. Sap uçlarını düzenli bir şekilde kıstırarak veya toplayarak çiçek açmasını önlemek en iyisidir. Çiçekler göründüğünde, bitki odunsu ve seyrek hale gelebilir.

Önerilen İçerik :   En Uzun Yaşayan Evcil Köpekler Hangileri ve Kaç Yıl Yaşar?

Yucca

Yucca cinsi, boyları 1 ila 30 fit arasında değişen yaklaşık 40 çok yıllık bitki içerir. İç mekan kullanımı için en popüler iki türdür: Yucca gigantea ve Yucca aloifolia. Y. gigantea özellikle popülerdir çünkü kılıca benzer yapraklarında diğer türlerde bulunan keskin dikenler yoktur. Sonunda 9 metrelik bir ağaca dönüşebilmesine rağmen, büyüme hızı o kadar yavaştır ki, Y. gigantea, alanını aşmadan önce yıllarca iyi bir ev bitkisi olarak hizmet edebilir. Yucca bitkileri sıcaklık değişimlerine karşı çok toleranslıdır, ancak onları fazla sulamadığınızdan emin olun.

YORUMLAR